Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια έχω μια απορία,ίσως τελείως παράλογη,αλλά θα σκάσω.Μου έχει μείνει ένα ακόμη έμβρυο από τα πέντε  και σε περίπτωση που δεν πιάσει,θα προχωρήσω σε ωοληψια κτλ.Τα πέντε έμβρυα,είναι από τότε που ήμουν 36.Αν δεν πιάσει ούτε αυτό,τότε μιλάμε για ποσοστό επιτυχίας 20%,δλδ μόνο η κορούλα μου.Αξιζει να κάνω ξανά ωοληψια?Δεν θα έχω απειροελάχιστες πιθανότητες να έχω κάποιο υγιές  έμβρυο τώρα στα 39? ☹️

      Εγώ πάντως στα 40 έκανα την καλύτερη ωοληψια με 3 βλαστοκύστες στα 3 γονιμοποιημένα! κι έναν μπέμπη ήδη από τις 2 που έβαλα..

      Στην επιτροπή θα γράψει το κέντρο σου πως δεν είναι επαρκής αυτή η βλαστοκύστη ποιοτικά κτλ και πως πρέπει να κάνεις διέγερση ξανά. 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, katerinaki 86 είπε:

Χαχαχα...καλα τα λες Γιωτουλι αλλα πως γινεται αυτο???!!!Εγω εδω και μερικες μερες ειμαι πολυ καλα καθως εχουν υποχωρησει τα συμπτωματα και ολο γυροφερνει στο μυαλο μου αν ειναι φυσιολογικο αυτο...αν και ξερω οτι ειναι!!Ο,τι να 'ναι δηλαδη...τωρα που πλεον δε νιωθω αρρωστη και θα μπορουσα να το χαρω παλι τσουπ σκαει μυτη το αγχος!!Εγω να ξερεις θα την κανω την προσπαθεια παντως γιατι γενικα ειμαι πολυ ηρεμη και χαλαρη και μ' ενοχλει που σ' αυτο το θεμα εχω ψιλοπαρανοησει...Απο 'δω και περα χαλαρααααα και ας ελπισουμε οτι θα λειτουργησει!!!:)

Ξέρεις τι γίνεται? Είμαι κι εγώ ακριβώς έτσι όπως λες χαλαρή και ήρεμη και σκέφτομαι ότι όλα θα πάνε καλά μέχρι τέλους.. Αλήθεια είμαι πολύ αισιόδοξη! Πριν από λίγο όμως χάζευα σ'ένα μαμαδογκρουπ στο φβ και έγραφαν για αποβολές τον 3ο και 4ο μήνα και αμέσως λέω Παναγία μου στον 4ο που διανύω κι εγώ τώρα... Πως να μη σε χαλάσει αυτό έστω στιγμιαία?! Απλά όπως έλεγαν και χθες τα κορίτσια είναι καλό να ενημερωνόμαστε και να έχουμε γενικά τα μάτια μας ανοιχτά αλλά να μη μπαίνουμε τόσο πολύ μέσα σε αυτό που έτυχε σε κάποια άλλη κοπέλα...

Όλα θα μας πάνε υπέροχα κορίτσια μου και τον Οκτώβρη θα συζητάμε για το ποια έβγαλε το πιο στρουμπουλούτσικο νινί!!! :razz: 

  • Μου αρέσει 3

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Όλα καλά θα είναι κοριτσάκι μου, μην αγχώνεσαι! Το μπεμπάκι σου σε θέλει ήρεμη! Κάνε όσες εξετάσεις χρειάζεται για να είσαι σίγουρη.. Ο γιατρός σου τι είπε??

Σ' ευχαριστώ! Ναι είναι καλά! Μόλις πήρα τα αποτελέσματα της CMV Avidity που δείχνει πότε το κόλλησες. Εγώ δεν το κόλλησα στην διάρκεια της εγκυμοσύνης αλλά πιο παλιά. 

Εγώ την πάτησα γιατί και στον προγεννητικό είχα βγει θετική, αλλά ξέχασαν να μου τυπώσουν αυτή την εξέταση από το νοσοκομείο. Και ο γιατρός δεν το πρόσεξε. Χθες το είδα εγώ και τους το είπα. Αλλά ευτυχώς όλα καλά! Δε χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Σ' ευχαριστώ! Ναι είναι καλά! Μόλις πήρα τα αποτελέσματα της CMV Avidity που δείχνει πότε το κόλλησες. Εγώ δεν το κόλλησα στην διάρκεια της εγκυμοσύνης αλλά πιο παλιά. 

Εγώ την πάτησα γιατί και στον προγεννητικό είχα βγει θετική, αλλά ξέχασαν να μου τυπώσουν αυτή την εξέταση από το νοσοκομείο. Και ο γιατρός δεν το πρόσεξε. Χθες το είδα εγώ και τους το είπα. Αλλά ευτυχώς όλα καλά! Δε χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο!

Τέλειααααα, μπράβο!!!! Καιρός να ηρεμήσεις!!! Αχχχ άντε να περάσει ο καιρός ν' αρχίσουμε να αγοράζουμε πραγματάκια για τα μωρούλια μας, ένας Θεός ξέρει πως κρατιέμαι.....

  • Μου αρέσει 3

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Σ' ευχαριστώ! Ναι είναι καλά! Μόλις πήρα τα αποτελέσματα της CMV Avidity που δείχνει πότε το κόλλησες. Εγώ δεν το κόλλησα στην διάρκεια της εγκυμοσύνης αλλά πιο παλιά. 

Εγώ την πάτησα γιατί και στον προγεννητικό είχα βγει θετική, αλλά ξέχασαν να μου τυπώσουν αυτή την εξέταση από το νοσοκομείο. Και ο γιατρός δεν το πρόσεξε. Χθες το είδα εγώ και τους το είπα. Αλλά ευτυχώς όλα καλά! Δε χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο!

Μπραβο κορίτσι μου, δε χρειάζεται άγχος! Άκου τις συμβουλές του γιατρού και ο μπέμπης έρχεταιιι!

 

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Ξέρεις τι γίνεται? Είμαι κι εγώ ακριβώς έτσι όπως λες χαλαρή και ήρεμη και σκέφτομαι ότι όλα θα πάνε καλά μέχρι τέλους.. Αλήθεια είμαι πολύ αισιόδοξη! Πριν από λίγο όμως χάζευα σ'ένα μαμαδογκρουπ στο φβ και έγραφαν για αποβολές τον 3ο και 4ο μήνα και αμέσως λέω Παναγία μου στον 4ο που διανύω κι εγώ τώρα... Πως να μη σε χαλάσει αυτό έστω στιγμιαία?! Απλά όπως έλεγαν και χθες τα κορίτσια είναι καλό να ενημερωνόμαστε και να έχουμε γενικά τα μάτια μας ανοιχτά αλλά να μη μπαίνουμε τόσο πολύ μέσα σε αυτό που έτυχε σε κάποια άλλη κοπέλα...

Όλα θα μας πάνε υπέροχα κορίτσια μου και τον Οκτώβρη θα συζητάμε για το ποια έβγαλε το πιο στρουμπουλούτσικο νινί!!! :razz: 

Είναι κι αυτό δίκοπο μαχαίρι, εννοείται εμπιστευόμαστε τους γιατρούς μας, αλλά τη σήμερον ημέρα και η ενημέρωση από πλευράς μας είναι απαραίτητη. Άσε που έχουμε τόσο εύκολη πρόσβαση στην πληροφόρηση τη σήμερον ημέρα που στο τέλος γυρίζει εναντίον μας. Κι εγώ είμαι απο τη φύση μου πολύ αισιόδοξος άνθρωπος, γενικά ξέρετε είναι και η ελπίδα του ανθρώπου που υπάρχει μέσα μας και παντα μας λέει ότι όλα θα πάνε καλά. Εκεί που κατέληξα είναι ότι πρέπει να φιλτράρουμε τις πληροφορίες που λαμβάνουμε και να μην προσωποποιούμε κάθε κατάσταση! Σαφώς και πολλές εμπειρίες μας αφυπνίζουν και μας προβληματίζουν, και καλως συμβαίνει αυτό! Απλά κι εμείς καμιά φορά διαβαζουμε τόοοοοσα πολλά και μετα αγχωνόμαστε μόνες μας  και αρχιζουν εκείνα τα "λες...;" Κορίτσια λυπάμαι που σας το λέω αλλά δε νομίζω να ηρεμησουμε τελικά ποτέ! χαχαχαχαχα

  • Χαχα 3

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Μπραβο κορίτσι μου, δε χρειάζεται άγχος! Άκου τις συμβουλές του γιατρού και ο μπέμπης έρχεταιιι!

 

Είναι κι αυτό δίκοπο μαχαίρι, εννοείται εμπιστευόμαστε τους γιατρούς μας, αλλά τη σήμερον ημέρα και η ενημέρωση από πλευράς μας είναι απαραίτητη. Άσε που έχουμε τόσο εύκολη πρόσβαση στην πληροφόρηση τη σήμερον ημέρα που στο τέλος γυρίζει εναντίον μας. Κι εγώ είμαι απο τη φύση μου πολύ αισιόδοξος άνθρωπος, γενικά ξέρετε είναι και η ελπίδα του ανθρώπου που υπάρχει μέσα μας και παντα μας λέει ότι όλα θα πάνε καλά. Εκεί που κατέληξα είναι ότι πρέπει να φιλτράρουμε τις πληροφορίες που λαμβάνουμε και να μην προσωποποιούμε κάθε κατάσταση! Σαφώς και πολλές εμπειρίες μας αφυπνίζουν και μας προβληματίζουν, και καλως συμβαίνει αυτό! Απλά κι εμείς καμιά φορά διαβαζουμε τόοοοοσα πολλά και μετα αγχωνόμαστε μόνες μας  και αρχιζουν εκείνα τα "λες...;" Κορίτσια λυπάμαι που σας το λέω αλλά δε νομίζω να ηρεμησουμε τελικά ποτέ! χαχαχαχαχα

Χαχαχαχαχα αγάπη απλά με κάλυψες ΑΠΟΛΥΤΑ!!!!!

  • Χαχα 1

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nikoleta... είπε:

Σ' ευχαριστώ! Ναι είναι καλά! Μόλις πήρα τα αποτελέσματα της CMV Avidity που δείχνει πότε το κόλλησες. Εγώ δεν το κόλλησα στην διάρκεια της εγκυμοσύνης αλλά πιο παλιά. 

Εγώ την πάτησα γιατί και στον προγεννητικό είχα βγει θετική, αλλά ξέχασαν να μου τυπώσουν αυτή την εξέταση από το νοσοκομείο. Και ο γιατρός δεν το πρόσεξε. Χθες το είδα εγώ και τους το είπα. Αλλά ευτυχώς όλα καλά! Δε χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο!

Αντε βρε κοριτσακι μου, μπραβο... Χαιρομαι τοσο πολυ για σενα... Ωρα να χαλαρώσεις... Οσο μπορεις δλδ γιατί οπως διαβάζεις τα αγχη κ οι ανησυχιες δε σταματανε ποτε... Απλα οσο μπορούμε με μετρο. Το λεω για να τ ακουω γιατι ειμαι βουτηγμενη στο  αγχος... Χαχαχα, τα φιλια μου.... 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Μπραβο κορίτσι μου, δε χρειάζεται άγχος! Άκου τις συμβουλές του γιατρού και ο μπέμπης έρχεταιιι!

Σ' ευχαριστώ όλα καλά τώρα! Ηρέμησα!

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Τέλειααααα, μπράβο!!!! Καιρός να ηρεμήσεις!!! Αχχχ άντε να περάσει ο καιρός ν' αρχίσουμε να αγοράζουμε πραγματάκια για τα μωρούλια μας, ένας Θεός ξέρει πως κρατιέμαι.....

Σ' ευχαριστώ!!! Επιτέλους ηρέμησα!

Ο σύζυγός μου ήδη πήγε και πήρε μία κουβερτούλα. Και χθες ήθελε να αγοράσει Pampers και πιπίλες. Και του λέω περίμενε είναι πολύ νωρίς.

Just now, winspert είπε:

Αντε βρε κοριτσακι μου, μπραβο... Χαιρομαι τοσο πολυ για σενα... Ωρα να χαλαρώσεις... Οσο μπορεις δλδ γιατί οπως διαβάζεις τα αγχη κ οι ανησυχιες δε σταματανε ποτε... Απλα οσο μπορούμε με μετρο. Το λεω για να τ ακουω γιατι ειμαι βουτηγμενη στο  αγχος... Χαχαχα, τα φιλια μου.... 

Σ' ευχαριστώ!!! Θα χαλαρώσω τώρα. Έχω και στις 6 Μαΐου πάλι ραντεβού και ανυπομονώ! Χαχαχα λίγο άγχος πάντα υπάρχει και αγωνία.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τελικά σε θα πάω αύριο για καμπύλη γτ έφαγα πολύ αχ ααχαχαχχαχα. 

Είχα ανεβασμένο σάκχαρο σε 3 μετρήσεις ήταν 95 κ θα με βάλει να κάνω καμπύλη τώρα. 

Μπράβο κοριτσαρα μου πολύ καλά τ Αποτέλεσματα για το cmv. Να ησυχάσεις!!! 

  • Μου αρέσει 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Τελικά σε θα πάω αύριο για καμπύλη γτ έφαγα πολύ αχ ααχαχαχχαχα. 

Είχα ανεβασμένο σάκχαρο σε 3 μετρήσεις ήταν 95 κ θα με βάλει να κάνω καμπύλη τώρα. 

Μπράβο κοριτσαρα μου πολύ καλά τ Αποτέλεσματα για το cmv. Να ησυχάσεις!!! 

Κοριτσι η καμπύλη θέλει 8 ώρες νηστεία απ' ότι μου είχαν πει εμένα. Άμα δε φας κάτι από δω και στο εξής γιατί να μη την κάνεις; Μήπως ψάχνεις λιγάκι αφορμή να μη πας; Χαχαχαχατο ζάχαρο πάντως δεν είναι παίξε γέλασε. Μην το αργείς πολύ γενικά να είσαι σίγουρη και μετά να τρως ότι κάνει η όρεξη σου....

 


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

Εγώ έκανα την πρώτη μου προσπάθεια με εξωσωματική λόγω κάποιου προβλήματος στο καρυοτυπο του συζύγου. Η εμβρυομεταφορα έγινε πριν 13 μέρες σε ένα εμβρυακι 5 ημερών. Στις 9 μέρες έκανα χοριακη κ βγήκε 4.6 την έχω επαναλάβει άλλες δύο φορές κ διπλασιάζεται αλλά ο γιατρός λέει είναι πολύ χαμηλή. Εντωμεταξύ μου χρησιμοποίησε κ κάποιες εκφράσεις που θεωρώ απαράδεκτες κ με ανχωσαν ακόμη περισσότερο, τύπου ψυχορραγεί, φυτοζωει κλπ. Έχει συμβεί σε καμιά από σας ή χοριακη να ανεβαίνει τόσο αργά? Κ τι κάνατε? Έχω πλανταξει στο κλαμα όλες αυτές τις μέρες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Elsatin είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

Εγώ έκανα την πρώτη μου προσπάθεια με εξωσωματική λόγω κάποιου προβλήματος στο καρυοτυπο του συζύγου. Η εμβρυομεταφορα έγινε πριν 13 μέρες σε ένα εμβρυακι 5 ημερών. Στις 9 μέρες έκανα χοριακη κ βγήκε 4.6 την έχω επαναλάβει άλλες δύο φορές κ διπλασιάζεται αλλά ο γιατρός λέει είναι πολύ χαμηλή. Εντωμεταξύ μου χρησιμοποίησε κ κάποιες εκφράσεις που θεωρώ απαράδεκτες κ με ανχωσαν ακόμη περισσότερο, τύπου ψυχορραγεί, φυτοζωει κλπ. Έχει συμβεί σε καμιά από σας ή χοριακη να ανεβαίνει τόσο αργά? Κ τι κάνατε? Έχω πλανταξει στο κλαμα όλες αυτές τις μέρες.

Κοριτσάκι μου καλημέρα κ ευχομαι ολα να πανε κατ ευχην. Σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατι κ εγω απο εξωσωματικη ειμαι κ πετυχα με την 6η. Εγω ειχα μια βιοχημικη που ξεκινησε με 16,μετα απο 4 μερες πηγε 26 οποτε κ ειδαμε οτι δεν προχωραγε. Θελω να πιστεύω οτι θα πανε ολα καλα. Ειναι η αληθεια πολυ χαμηλη η τιμή αλλα απο τη στιγμή που διπλασιαζεται ειναι καλο βρε αγαπη. Σε τι τιμη εχεις φτασει δλδ τωρα; Περίπου στο 20; Εχε θετικη σκεψη λιγο συγκρατημενα ομως. Ολα γινονται... Ολοι λεγανε οτι σημασια δεν εχει τοσο η τιμη αλλα να διπλασιαζεται. Τι να πω; Οσο για το γιατρο απαραδεκτος, μιλαει για μια ζωουλα που θελει να κρατηθει κ σε μια μαμα που εχει πονεσει πολυ. Ποτε θα ξαναπας για χοριακη; 

  • Ευχαριστώ 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσι μου, δεν έχω γνώση για τα μεγέθη αυτά της χοριακης, όμως θεωρώ ότι εφόσον διπλασιαζεται βαίνει καλώς. Μήπως να πήγαινες σ έναν άλλο γιατρό να μη σε αγχώνει τόσο; 

8 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Κοριτσι η καμπύλη θέλει 8 ώρες νηστεία απ' ότι μου είχαν πει εμένα. Άμα δε φας κάτι από δω και στο εξής γιατί να μη την κάνεις; Μήπως ψάχνεις λιγάκι αφορμή να μη πας; Χαχαχαχατο ζάχαρο πάντως δεν είναι παίξε γέλασε. Μην το αργείς πολύ γενικά να είσαι σίγουρη και μετά να τρως ότι κάνει η όρεξη σου....

 

Ρε συ είχα κόσμο κουμπάρο χαμος και φάγαμε κ αργά, δε γινόταν πεινούσα. Αχαχαχα, θα πάω αύριο οπωσδήποτε. Δεν πήρα κ ουρομποξ εγώ να δώσω κ ουρα. Σηκώθηκα να πλύνω πιάτα τώρα, δεν είχα κουράγιο να τα πλύνω το βράδυ. 

  • Χαχα 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

Λογικά σήμερα εάν έχει διπλασιαστει από προχτές θα πρέπει να είναι στο 28-30. Μόλις τώρα πήγα κ έκανα κ περιμένω αποτελέσματα. Σήμερα θα πάω να δω εάν εξωσωματικο στο ιασω. Κάποιον Κωσταρά . Δεν την παλεύω να μείνω σε αυτόν που ήμουν ειδικά με τα σχόλια που μου κανε χτες κ προχτές, τι σημαίνει ψυχορραγεί? Έτσι του χουν μάθει να συμπεριφέρεται?

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elsatin είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

Λογικά σήμερα εάν έχει διπλασιαστει από προχτές θα πρέπει να είναι στο 28-30. Μόλις τώρα πήγα κ έκανα κ περιμένω αποτελέσματα. Σήμερα θα πάω να δω εάν εξωσωματικο στο ιασω. Κάποιον Κωσταρά . Δεν την παλεύω να μείνω σε αυτόν που ήμουν ειδικά με τα σχόλια που μου κανε χτες κ προχτές, τι σημαίνει ψυχορραγεί? Έτσι του χουν μάθει να συμπεριφέρεται?

 

Καλά αποτελέσματα! Δες πως θα είναι και πάνε σ έναν άλλον μωρέ 


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Just now, tsilona said:

Καλημέρα κορίτσι μου, δεν έχω γνώση για τα μεγέθη αυτά της χοριακης, όμως θεωρώ ότι εφόσον διπλασιαζεται βαίνει καλώς. Μήπως να πήγαινες σ έναν άλλο γιατρό να μη σε αγχώνει τόσο; 

Ρε συ είχα κόσμο κουμπάρο χαμος και φάγαμε κ αργά, δε γινόταν πεινούσα. Αχαχαχα, θα πάω αύριο οπωσδήποτε. Δεν πήρα κ ουρομποξ εγώ να δώσω κ ουρα. Σηκώθηκα να πλύνω πιάτα τώρα, δεν είχα κουράγιο να τα πλύνω το βράδυ. 

Κι εγώ νομίζω το αποφευγεις λιγάκι..... Πήγαινε πάρε 3-4 ουρομποξ όπως τα λες να υπάρχουν. Ούτως ή άλλως κάθε μήνα κάνουμε.

Να ρωτήσω κάτι σχετικά με την εξέταση ούρων? Ποια θεωρούνται τα πρώτα πρωινά? Γιατί εγώ μπορεί να ξυπνήσω στις 2, στις 4, στις 6 και στις 8 για τουαλέτα. Τα τελευταία θα μαζέψω? Κι αν θέλει πιο πρωινά που τα βάζω μέχρι να ανοίξει το μικροβιολογικό? στο ψυγείο?

Σήμερα έχω αυχενική....


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...