Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια έχω μια απορία,ίσως τελείως παράλογη,αλλά θα σκάσω.Μου έχει μείνει ένα ακόμη έμβρυο από τα πέντε  και σε περίπτωση που δεν πιάσει,θα προχωρήσω σε ωοληψια κτλ.Τα πέντε έμβρυα,είναι από τότε που ήμουν 36.Αν δεν πιάσει ούτε αυτό,τότε μιλάμε για ποσοστό επιτυχίας 20%,δλδ μόνο η κορούλα μου.Αξιζει να κάνω ξανά ωοληψια?Δεν θα έχω απειροελάχιστες πιθανότητες να έχω κάποιο υγιές  έμβρυο τώρα στα 39? ☹️

      Εγώ πάντως στα 40 έκανα την καλύτερη ωοληψια με 3 βλαστοκύστες στα 3 γονιμοποιημένα! κι έναν μπέμπη ήδη από τις 2 που έβαλα..

      Στην επιτροπή θα γράψει το κέντρο σου πως δεν είναι επαρκής αυτή η βλαστοκύστη ποιοτικά κτλ και πως πρέπει να κάνεις διέγερση ξανά. 

      • Μου αρέσει 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημερα παρεακι!!!!!!

Καλημέρα κορίτσι!

Ο γιατρός σου είπε μέχρι πότε δεν θα τρως αυτά που έχεις κόψει? Μήπως πρέπει να αρχίσεις σιγά σιγά να επανέρχεσαι σε ότι έτρωγες? Μία τροφή την φορά δηλαδή γιατί οι αλλεργίες στην ηλικία του μικρούλη δεν επιμένουν για πολύ καιρό.

τα ξηροκαρπια τα εχω κοψει απο τον προηγουμενο μηνα....ολα τα αλλα απο την προηγουμενη βδομαδα..ακομα ομως βλεπω αιματακι στον μικρο...Ο γιατρος μας ειναι χαλαροτατος μου πε πως θελει λιγο καιρο για να δουμε...εγω απο την αλλη το εψαξα πολυ το θεμα...εχω μιλησει και με μαμαδες με ιδια θεματα και τελικα απο το πολυ ψαξιμο μπερδευτηκα και αγχωθηκα....και ετσι αποφασισα να κανω οτι μας ειπε ο γιατρος και βλεπουμε..παντως για να "καθαρισουμε"απο τ αγαλακτοκομικα πρεπει να περασει ισως και μηνας....

Αγγελικουλα τελεια συνταγη!!!!Μιαμ μιαμ μιαμ!!!ΘΑ μπει στο προγραμα χωρις τυρακι ομως!

Δεν ξέρω αν θα είναι νόστιμες χωρίς τυράκι. Νομίζω ότι αυτό δίνει την περισσότερη γεύση.

Σαν ιδεα ομως μου αρεσε και ειναι γευσεις που μου αρεσουν....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Για να είμαι ειλικρινής για ότι κι αν συνέβαινε κατά καιρούς στα παιδιά μου συμβουλευόμουν μόνο τον γιατρό γιατί ήξερα πως αν άρχιζα να ψάχνομαι και στο ίντερνετ δεν θα έβρισκα άκρη! Το καλό με μένα είναι ότι δεν επηρεάζομαι από ότι διαβάζω αλλά έχω εμπιστοσύνη στον παιδίατρο. Ενημερωτικά ενδεχομένως μπορεί να διαβάσω κάτι αλλά πάντα το συζητάω με τον γιατρό στην συνέχεια.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Για να είμαι ειλικρινής για ότι κι αν συνέβαινε κατά καιρούς στα παιδιά μου συμβουλευόμουν μόνο τον γιατρό γιατί ήξερα πως αν άρχιζα να ψάχνομαι και στο ίντερνετ δεν θα έβρισκα άκρη! Το καλό με μένα είναι ότι δεν επηρεάζομαι από ότι διαβάζω αλλά έχω εμπιστοσύνη στον παιδίατρο. Ενημερωτικά ενδεχομένως μπορεί να διαβάσω κάτι αλλά πάντα το συζητάω με τον γιατρό στην συνέχεια.

Αυτο αποφασισα να κανω και εγω!Απλα ετυχε να μιλησω και με το γυναικολογο μου και μου ειπε για τεστ αλλεργιων και διαφορα αλλα....οποτε μαζι με οτι ειχα ακουσει τα εκανα μπαχαλο στο μυαλουδακι μου!Τελικα ομως ακολουθω οτι μας λεει ο παιδιατρος...ο καθενας στην ειδικοτητα του!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρεάκι.

Χάθηκα λίγο γιατί ήμουν λίγο αδιάθετη... αλλά επανήλθα!:P

Αγγελική η συνταγή με τις μελιτζάνες έκαναν τα σάλια μου να τρέχουν!! πρέπει να είναι πολύ καλή:D

ricola δύσκολο το θέμα σας όντως... αλλά είναι πολύ σημαντικό που ψάχνεις πώς μπορείς να θηλάσεις το παιδί σου όσο μπορείς περισσότερο... χαίρομαι που δεν καταθέτεις τα όπλα και το παλεύεις:P

Νίκο οι δίαιτες έτσι είναι... χάνεις στην αρχή πολλά κιλά και μετά φρενάρεις λίγο... έχε υπομονή και θα ανταμειφθείς στο τέλος... και κυρίως μην ρίχνεις κλεφτές ματιές στο μπλογκ της Εβίρι... δεν θα κρατηθείς για πολύ:P

Ιωάννα έκανα το αλμυρό κέικ σου τις προάλλες... μου άρεσε πολύ... πρόσθεσα και λιαστή ντομάτα, που μου αρέσει...thanks!..μόνο που δε μου έλεγες πόση ώρα το ψήνουμε, αλλά το τσέκαρα κάθε 15λεπτο και τελικά στα 45΄ το έβγαλα.

Χτες ήρθε η μανούλα από το σπίτι να με χαιρετήσει γιατί πάνε στο χωριό για καλοκαίρι και της έκανα πίτσα χειροποίητη... ξετρελάθηκε:P... και υπερηφανεύτηκε φυσικά!... σήμερα έχουμε ρεβύθια.

Φιλιά σε όλους!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα παρεάκι.

Γειά σου Νίνα!

Αγγελική η συνταγή με τις μελιτζάνες έκαναν τα σάλια μου να τρέχουν!! πρέπει να είναι πολύ καλή:D

Ευχαριστώ!

Χτες ήρθε η μανούλα από το σπίτι να με χαιρετήσει γιατί πάνε στο χωριό για καλοκαίρι και της έκανα πίτσα χειροποίητη... ξετρελάθηκε:P... και υπερηφανεύτηκε φυσικά!... σήμερα έχουμε ρεβύθια.

Φιλιά σε όλους!

Είσαι κι εσύ χρυσοχέρα! Έκανες περήφανη την μανούλα! Αλήθεια σε ποιό μέρος πάνε?


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρεάκι.

Χάθηκα λίγο γιατί ήμουν λίγο αδιάθετη... αλλά επανήλθα!:P

Ιωάννα έκανα το αλμυρό κέικ σου τις προάλλες... μου άρεσε πολύ... πρόσθεσα και λιαστή ντομάτα, που μου αρέσει...thanks!..μόνο που δε μου έλεγες πόση ώρα το ψήνουμε, αλλά το τσέκαρα κάθε 15λεπτο και τελικά στα 45΄ το έβγαλα.

Φιλιά σε όλους!

Γεια σου Νινα! Ελπιζω να εισαι καλυτερα σημερα!

Κι εγω πρωτη φορα το ειχα κανει το κεικ και δεν ειχα χρονο απλα το κοιταγα ανα τακτα διστηματα γιατι δεν ηξερα πως θα γινει. Και οι ελιες πανε αν τις τρωτε! Χαιρομαι που σου αρεσε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα παρεακι!!!!!!

Μπηκα να σας πω ενα γεια και οτι μου λειψατε!Ειμαστε μια χαρα απλα μαζευτηκν δουλιτσες και με το μικρο ζοριζομαι λιγακι!!!!

πολλα πολλα φιλια σε ολους!!!!

ΑΑΑΑ και καλως ηρθες mommi!!!

:P:p:p:p:p:p:p ευχαριστώ, καλώς σας βρήκα με όλη την σημασία!!!!

Link to comment
Share on other sites

Mommi είμαστε παρέα του χαβαλέ κι ήταν εφικτό να συναντηθούμε κάπου όλοι και όλες μαζί θα γινόταν σίγουρα πανικός!

Όσο για την Έβιρι δεν είναι τυχαίο ότι την θεωρούμε την αρχηγό της παρέας! ;)

Α! Χθες έφτιαξες και το αγαπημένο φαγητό του άντρα μου!

Ναι όντως Αγγελική φαίνεται πολύ ωραία η παρέα σας και χαίρομαι που σας ανακάλυψα........είμαι και του φαγητού......ου ου ου άσε........

όσο για την Έβιρι κάνει καταπληκτικά πράγματα, μπράβο της, κι απότι φαίνεται το έχουν οικογενειακώς!!!!

Κι εμάς μας αρέσουν πολύ τα κολοκυθάκια γεμιστά. Τα κάνω και σκέτα με ρυζάκι αυγολέμονο και με κιμά αυγολέμονο.!!!!

Link to comment
Share on other sites

Είχα φτιάξει και φέτα τυλιχτή σε φύλλο κρούστας με μέλι και σουσάμι.

αχχχ το είχαμε δοκιμάσει στη Σαντορίνη και είναι καταπληκτικό.......έλεγα μα καλά φέτα με μέλι.........μπορώ να πώ ότι ειναι από τους πιο ωραίους συνδυασμούς.......μπράβο σου και πάλι..........

Πώς τέτοια μαγείρισσα μας έφυγε στο εξωτερικό αν δεν γίνομαι αδιάκριτη...συγνώμη.!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, δεν έχω προλάβει να σας διαβάσω γιατι πλέον τέλος η αναρρωτική και χρόνος λίγος. Εν συντομία, το μενού είχε μοσχαράκι κοκκινιστό με κοφτο μακαρονάκι. Φακές. Και γέμιστα για σήμερα. Ακόμα χθες έφτιαξα ζύμη κ σάλτσα να φτιάξω πίτσα σε λιγο. Αυτα, παω να διαβάσω λιγο νεα μεχρι να φτιάξω τις πίτσες :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...