Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια έχω μια απορία,ίσως τελείως παράλογη,αλλά θα σκάσω.Μου έχει μείνει ένα ακόμη έμβρυο από τα πέντε  και σε περίπτωση που δεν πιάσει,θα προχωρήσω σε ωοληψια κτλ.Τα πέντε έμβρυα,είναι από τότε που ήμουν 36.Αν δεν πιάσει ούτε αυτό,τότε μιλάμε για ποσοστό επιτυχίας 20%,δλδ μόνο η κορούλα μου.Αξιζει να κάνω ξανά ωοληψια?Δεν θα έχω απειροελάχιστες πιθανότητες να έχω κάποιο υγιές  έμβρυο τώρα στα 39? ☹️

      Εγώ πάντως στα 40 έκανα την καλύτερη ωοληψια με 3 βλαστοκύστες στα 3 γονιμοποιημένα! κι έναν μπέμπη ήδη από τις 2 που έβαλα..

      Στην επιτροπή θα γράψει το κέντρο σου πως δεν είναι επαρκής αυτή η βλαστοκύστη ποιοτικά κτλ και πως πρέπει να κάνεις διέγερση ξανά. 

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Luckystars είπε:

@Katerina 88 Κατερινακι μου γλυκό ,τι κάνεις καρδούλα μου;

Καλά είμαι γλυκούλα μου!!Τώρα αρχές Οκτώβρη θα μιλήσω με τον γιατρό να μου επιβεβαιώσει τι φάρμακα (λόγω θρομβοφιλίας) θα παίρνω και όποτε νιώσω έτοιμη θα ξεκινήσω προσπάθεια χωρίς άγχος!Εσύ πως είσαι??Σε τι στάδιο βρίσκεσαι?

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Katerina 88 είπε:

Καλά είμαι γλυκούλα μου!!Τώρα αρχές Οκτώβρη θα μιλήσω με τον γιατρό να μου επιβεβαιώσει τι φάρμακα (λόγω θρομβοφιλίας) θα παίρνω και όποτε νιώσω έτοιμη θα ξεκινήσω προσπάθεια χωρίς άγχος!Εσύ πως είσαι??Σε τι στάδιο βρίσκεσαι?

Μου έλειψες ζουζουνα.....

Με το καλό όποτε το νιώσεις αγάπη!Τις ευχές μου τις ξέρεις....ολόψυχα❤

Εμείς σε στάδιο μεταβατικό....αλλαγές στα επαγγελματικά του συζύγου και βλέπουμε.....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Luckystars είπε:

Μου έλειψες ζουζουνα.....

Με το καλό όποτε το νιώσεις αγάπη!Τις ευχές μου τις ξέρεις....ολόψυχα❤

Εμείς σε στάδιο μεταβατικό....αλλαγές στα επαγγελματικά του συζύγου και βλέπουμε.....

Kι εμένα μου έλειψες κοριτσάκι μου!!!Όλα καλά θα πάνε!!!Κι εγώ έχω επαγγελματικές αλλαγές γι'αυτό κ το ψιλοτρενάρω

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Katerina 88 είπε:

Kι εμένα μου έλειψες κοριτσάκι μου!!!Όλα καλά θα πάνε!!!Κι εγώ έχω επαγγελματικές αλλαγές γι'αυτό κ το ψιλοτρενάρω

Να σκεφτόμαστε θετικά αγάπη και πάνω από όλα Υγεία,όλα τα άλλα θα έρθουν στην ώρα τους!Σε φιλώ❤

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Luckystars είπε:

Να σκεφτόμαστε θετικά αγάπη και πάνω από όλα Υγεία,όλα τα άλλα θα έρθουν στην ώρα τους!Σε φιλώ❤

Έτσι ακριβώς κοριτσάκι μου!!!


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@P.L.L. ζουνα μ ομορφη..εμενα μ τα πηραν τα αυγα σημερα.ολα καλα αγαπη .μονο που δεν θα τα βαλω μεθαυριο....το ενδομητριο μ ειναι λεπτο κ η μητρα μ ταλαιπωρημενη λεει ο γιατρος.( εμ τι θα τανε η σκασμενη .8 χρονια ταλαιπωρουμε .)αχαχαχ..οποτε μολις μ ερθει η περιοδος θα ξεκινησω μια αγωγη να το κανω μπαμπατσικο κ μετα απο κανα θα μ τα φυτεψει ειπε...3 λεει.ωρε μανα μ θα γινω μπομπα λεμε ...φιλακια αγαπη μ.εσυ καλα???

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μου όμορφα καλημέρα σε όλες!!!! Έχω μία εβδομάδα να μπω και έχασα όλα τα νέα σας! Ελπίζω όλες να είστε καλά @Luckystars @rafaelatarzan @palmoira @kiddo83 @loyloy @giotitsa @Smile89 και σε όσες κοπέλες ξεχνάω!!!!

Έλειπα μία εβδομάδα σε επαγγελματικό ταξίδι. Αχ κορίτσια έχω 3 ημέρες καθυστέρηση, πρησμένο στήθος (που πρήστηκε μετά την πρώτη ημέρα καθυστέρησης) και πονάκια περιόδου με λίγο πόνο στην μέση. Θέλω τόσο πολύ να είναι το αναμενόμενο αλλά λόγω υπερατλαντικής πτήσης και ταλαιπωρίας φοβάμαι μην αλλάζει απλά ο κύκλος μου. Βέβαια είναι αρκετά σταθερός ο κύκλος μου αλλά φοβάμαι να κάνω τεστ και λόγω της προηγούμενης βιοχημικής κύησης όπου και το τεστ αλλά και η β χοριακή ήταν θετική αλλά μετά από 4 ημέρες καθυστέρησης αδιαθέτησα. Σκέφτομαι να περιμένω μέχρι την Παρασκευή, να έχω 9 ημέρες καθυστέρησης και μετά να πάω για β χοριακή.... Δεν ξέρω, προσπαθώ να αποβάλλω την σκέψη από το μυαλό μου, αλλά σήκωσα και πολλά βάρη, βαλίτσες, σακίδια 20 κιλών.... Αχ μακάριιιιι πόσο πολύ το θέλω!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , smaro30 είπε:

κορίτσια μου όμορφα καλημέρα σε όλες!!!! Έχω μία εβδομάδα να μπω και έχασα όλα τα νέα σας! Ελπίζω όλες να είστε καλά @Luckystars @rafaelatarzan @palmoira @kiddo83 @loyloy @giotitsa @Smile89 και σε όσες κοπέλες ξεχνάω!!!!

Έλειπα μία εβδομάδα σε επαγγελματικό ταξίδι. Αχ κορίτσια έχω 3 ημέρες καθυστέρηση, πρησμένο στήθος (που πρήστηκε μετά την πρώτη ημέρα καθυστέρησης) και πονάκια περιόδου με λίγο πόνο στην μέση. Θέλω τόσο πολύ να είναι το αναμενόμενο αλλά λόγω υπερατλαντικής πτήσης και ταλαιπωρίας φοβάμαι μην αλλάζει απλά ο κύκλος μου. Βέβαια είναι αρκετά σταθερός ο κύκλος μου αλλά φοβάμαι να κάνω τεστ και λόγω της προηγούμενης βιοχημικής κύησης όπου και το τεστ αλλά και η β χοριακή ήταν θετική αλλά μετά από 4 ημέρες καθυστέρησης αδιαθέτησα. Σκέφτομαι να περιμένω μέχρι την Παρασκευή, να έχω 9 ημέρες καθυστέρησης και μετά να πάω για β χοριακή.... Δεν ξέρω, προσπαθώ να αποβάλλω την σκέψη από το μυαλό μου, αλλά σήκωσα και πολλά βάρη, βαλίτσες, σακίδια 20 κιλών.... Αχ μακάριιιιι πόσο πολύ το θέλω!!!

Καλημέρα ολα μια χαρα εκανα την β επιπέδου εν τω μεταξύ, ολα καλα κι εχω κοριτσακι!!! Ειναι λογικο να θες να περιμενεις αλλα νομιζω καλυτερα οχι ψαξε το απο αυριο με χοριακη η τεστ. Αν θες ομως να περιμενεις ως Παρασκευή Ν προσεχεις και να μημ σηκωνεις βαρη. 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολες!!! 

@rafaelatarzan παμε για τρίδυμα δηλαδη;;;! Οτι σου πει ο γιατρος να κανεις. Τον άλλο μήνα θα μετράμε χοριακες!!!!! 

@smaro30 τι καλα που εχεις καθυστέρηση! Οκ, μπορει να ειναι αλλαγή του κύκλου, αλλα μπορει και όχι! Αν μπορείς να κρατηθείς κρατήσου αλλα απο την άλλη ίσως ειναι καλυτερα να γνωρίζεις οτι εισαι έγκυος μια ωρα αρχύτερα μήπως χρειάζεσαι μια μικρη βοήθεια με προγεστερονη κτλ. Επιπλέον, αν απλώς αδιαθετησεις σε δυο τρεις μέρες δεν θα ξέρεις αν ήταν βιοχημική ή όχι και μπορει ψυχολογικά να εισαι καλυτερα, αλλα αν εχεις αρκετές βιοχημικές ίσως θα επρεπε να το κοιτάξεις. Συμβαίνει πολυ συχνά βέβαια, ομως αν μπορείς να κανεις κατι γι αυτο γιατι να μην γλιτώσεις μελλοντικά βάσανα. Ωστόσο εγω εκπιζω να εισαι έγκυος τωρα και να πανε ολα τελεια!!

Α! Για τα βάρη μην ανησυχείς τοσο πολυ. Οτι εγινε εγινε. Να θυμάσαι οτι αν θέλει να μείνει θα μείνει. Εγω δεν είχα καταλάβει οτι ήμουν έγκυος και πήγαινα καθε μερα γυμναστηριο με βάρη κτλ. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...